Rozliczanie podatku VAT w każdym kraju wiąże się z komplikacjami. W Wielkiej Brytanii jest dla nas o tyle trudniej, że nie zawsze dobrze znamy język urzędowy i nie wiemy jak się tam dobrze poruszać.

Prowadząc firmę trzeba będzie postarać się skorzystać z usług księgowych, bo można wtedy wiele zaoszczędzić. Problemy z podatkiem VAT to przede wszystkim wysokie kary, a na to nie możemy sobie pozwolić. Musimy znaleźć księgowego najlepiej polskiego, który zna się na prawie podatkowym. Jeśli chcemy wyrejestrować podatek VAT to trzeba będzie się na tym dobrze znać. Wiele firm rezygnuje z tego podatku, bo bardziej im się to opłaca. Podatnik VAT musi odprowadzać naliczony podatek do urzędu skarbowego. Jeśli firma miała jakieś dodatkowe koszty to można będzie te kwotę VAT-u pomniejszyć. Dzieje się to tak samo jak w przypadku rozliczenia w Polsce.

Rozliczenia z podatku VAT
Urzędy wymagają rozliczenia deklaracji VAT, co kwartał, bo wtedy mają pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w firmie i w razie potrzeby mogą szybciej reagować. Wysyłając deklaracje do urzędu nie można zapomnieć o tym, że potrzebujemy wpłacić należną kwotę podatku. Zdarza się też, że urząd oddaje nadpłacony VAT. Rozliczenie podatku VAT oznacza wypełnianie wielu dokumentów. Nie można się tutaj pomylić, bo to oznacza kontrole i nakładanie kar. Urzędy skarbowe w każdym kraju tak samo pilnują rozliczeń, bo z tego mają największe zyski. Jeśli nie znamy się na tym albo boimy się, że możemy popełnić jakiś błąd to nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z pomocy wykfalifikowanych specjalistów. Wtedy niczym się nie przejmujemy, bo oni znając prawo podatkowe w Wielkiej Brytanii zajmują się kompleksowymi usługami. Gdybyśmy chcieli skorzystać z usług polskich księgowy to na stronie – księgowość Londyn możemy ich znaleźć. Jest to firma, która ma bardzo duże doświadczenie i zajmuje się wszystko sprawami księgowymi firm na wyspach. Mają również ofertę dla klientów indywidulanych, którzy pracują u kogoś.