Plakat na ścianie to oryginalna dekoracja, która nada charakteru każdemu wnętrzu szczególnie, gdy dopasujemy ją odpowiednio do wymogów danego pomieszczenia. Może dodać nietuzinkowego klimatu nie tylko przestrzeni domowej, ale również firmie lub lokalowi usługowemu.

Istnieją różnorodne formy eksponowania plakatów na ścianach. Można je więc wkładać w antyramy lub też oprawiać w ramy. Te ostatnie nadadzą elegancji tej nowoczesnej formie dekoracji i pomogą wkomponować ją w ogólną aranżację danego wnętrza. Zwiększą też atrakcyjność tych ozdób ściennych, stanowiąc ich znakomite dopełnienie, które jednocześnie nie przytłoczy tego, co najważniejsze, czyli wnętrza kompozycji. Należy bowiem pamiętać o tym, że choć plakat jest niezwykle prostą formą dekoracji, prezentującą na ogół spokojne i zrównoważone wzornictwo, niesie ze sobą bardzo silny przekaz ujęty w graficzną formę. To właśnie owy przekaz stanowi kwintesencję tego typu zdobnictwa ściennego.

Czasami na plakatach drukowane są również reprodukcje prac malarskich. Wyeksponowane w ten sposób obrazy zyskują nowy wymiar, jeśli chodzi o jakość przedstawienia, wyrazistość barw i trwałość jako ozdoby na ścianę. Oddając więc hołd tradycyjnej dziedzinie sztuki, jaką jest malarstwo, ubieramy ją w nowoczesną formę, co stanowi wyjątkowo udany mariaż klasyki ze współczesnością.
Na plakatach prezentowanych przez stronę internetową https://ajzo.pl/fotodekoracje/plakaty znajdziemy wiele interesujących motywów, tworzonych przez uzdolnionych artystów. Przykładem mogą być reprodukcje Karola Kostjana, które intrygują formą i kolorystyką, nawiązując do tradycji najlepszych szkół malarskich. Plakaty są wydrukowane na grubym mięsistym papierze o wykończeniu błyszczącym lub satynowym i są dostępne w dowolnym wymiarze.