Prawdziwe drewno – jego piękny, ponadczasowy wygląd, wyjątkowy zapach i prostota przyprawiają o szybsze bicie serca nie jednego miłośnika nowoczesnych wnętrz. Stosowanie drewna w wystroju wnętrz ma się dobrze już od wielu lat i moda na nie przemija wraz z kolejnym sezonem.

Drewno widzimy na kuchennych blatach czy stołach w jadalni, drewniane łóżka zdobią naszą sypialnię, a wykonane z drewna komody czy witryny pozwalają pomieścić całą domową zastawę. Można z całą pewnością stwierdzić, że drewno jest materiałem ponadczasowym. Odkąd mocno popularny stał się szeroko rozumiany „styl nowoczesny” w aranżacji wnętrz zastosowanie drewna zyskało nowe znacznie. Wykonywanie prostych dotąd form urozmaiciły ciekawe dodatki, a dzięki łączeniu z drewnem różnych materiałów tknięto w nie nowe życie. Jednym z wyjątkowych elementów wykonywanych z drewna są nowoczesne schody drewniane. Trend ten coraz częściej widać nie tylko na okładkach magazynów wnętrzarskich, ale także w domach klientów, którzy to coraz częściej decydują się na takie rozwiązania.

Co zyskujemy dzięki montażowi schodów drewnianych?

Pomijając oczywisty aspekt, jakim jest użyteczność schodów i ich funkcję „łączenia” pięter zyskujemy przede wszystkim niebywale piękne wnętrze. Nowoczesne, nieco fikuśne schody mogą całkowicie odmienić nasz dom i sprawić, że sąsiedzi z zazdrością będą zerkać przez okno. Dobre jakościowo, drewniane schody to także inwestycja na lata – stawiając na dobry gatunek drewna, możemy mieć pewność, że posłużą nam one przynajmniej kilkanaście lat.

Nowoczesne schody drewniane to idealna propozycja zarówno do dużych, przestronnych domów, jak i niewielkich, dwupoziomowych mieszkań, kiedy marzy nam się na przykład zastosowanie antresoli. Spełnią one swoją funkcję także w budynkach użyteczności publicznej, biurach czy różnego rodzaju gabinetach. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie marzy nam się wyjątkowy i nowoczesny wystrój.