Raczej trudno jest określić jaki styl w danym domu jest lepszy, ponieważ tak naprawdę każdy z nas ma swój gust. Wiele zależy również od naszego budżetu, który w wielu przypadkach jest mocno ograniczony. Nie mniej jednak zawsze warto jest iść z duchem czasu i decydować się na rozwiązania popularne w danym czasie.

Gres szkliwiony – domy z dużą ilością płytek

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na sporą ilość płytek w swoich domach – zarówno na ścianach jak i na podłodze. Coraz częściej możemy zauważyć, że znajdują one swoje zastosowanie w salonie, a nie tylko w łazience czy kuchni. Popularnym rodzajem płytek stał się gres szkliwiony. Trzeba jednak na samym początku powiedzieć o tym, że raczej nie zaleca się jego stosowania w pomieszczeniach, w których jest spory ruch, ponieważ może zostać szybko zniszczony. Jeśli jednak jest taka konieczność to warto zdecydować się na gres szkliwiony o wysokiej klasie ścieralności. Jednocześnie warto być świadomym tego, że taki wariant niesie ze sobą znacznie wyższe koszty, jeśli chodzi o zakup samych płytek. Z drugiej strony, jednak będziemy cieszyć się podłogą przez długie lata. Na stronie po tym linkiem: gres szkliwiony polerowany możemy przeczytać, że istnieje jeszcze coś takiego jak gres szkliwiony polerowany. Co to takiego?

Gres szkliwiony polerowany – co to?

Nie jest to nic innego jak klasyczny gres szkliwiony, jednak ten polerowany poddawany jest dodatkowej obróbce przez co wygląda ona bardzo naturalnie. Najczęściej dodawane jest jeszcze szkliwo i różnego rodzaju barwniki. Zastosowanie takich płytek sprawi, że nasze pomieszczenia będą wyglądać niezwykle elegancko i zarazem imponująco. Jest to wręcz idealne rozwiązanie do pomieszczeń w danym domu, w których przebywa sporo ludzi. Wtedy dopiero widać jest w jak bardzo nowoczesnym stylu zostało urządzone nasze wnętrze. Dodatkowo pomieszczenie z takimi płytkami nabiera większej swobody.